The Air Up There Results
 Pos             Runner                                                 Team
                                            TimeTeam Race
1    James Meredith                                                Team AOT
1    Claude Eksteen                                                 Team AOT
1    Trish Bahlmann                                               Team AOT
2    Michelle Meyer                                                NevaRest
2    Louis Smit                                                         Nevarest
2    Greg Avierinos                                                 NevaRest
3    Thomas van Tonder                                        Team Jeep
3    Carina Marx                                                      Team Jeep
3    JayJay Deysel                                                   Team Jeep                                           Uphill Sprint -Men
1    Armin Botha                                                      OCT South                             7:21
2    Tebello Moleko                                                 Afriski                                    8:29
3    Bradley Claase                                                  BattleRush Z                         8:31Uphill Sprint Woman
1    Talitha Scholtz                                                  #A-Team                               11:00
2    Riandi Tereblanche                                         Individual                             11:12
3    Trish Bahlmann                                               Team AOT                             11:4515km OCR – Men
1    Bradley Claase                                                   BattleRush Z                        1:16:43
2    Armin Botha                                                      OCT South 2                        1:17:01
3    Thomas van Tonder                                         Team Jeep                           1:19:40

15km OCR – Woman
1    Trish Bahlmann                                                Team AOT                            1:42:30
2    Catherine Robson                                            Team AOT                            1:48:11
3    Carina Marx                                                      Team Jeep                            1:49:46

6KM OCR – Men
1    Vaughan Proctor                                              Afriskids                                1:00:52
2    Thys Fourie                                                      Goatshed                                1:07:41
3    Xola Mbatyazwa                                              Individual                              1:23:23

6KM OCR – Woman
1    Sammy Nel                                                       OCT South                              1:19:34
2    Carika Van Blerk                                             Besnapped                              1:30:46
3    Janice Wagner                                                 Goatshed                                1:31:05